Szövegszerkesztés 6 - Iniciálé, hasábok, grafikai elemek

Téma: Iniciálé, hasábok, grafikai elemek a szövegszerkesztőben

Cél: Elsajátítani az iniciálé, hasábok és grafikai elemek használatát a szövegszerkesztőben.

Elméleti fogalmak: Iniciálé a szövegben és a margón, hasábok, hasábok száma, választóvonal, hasábtörés, szakasztörés, rajz eszköztár, vászon, beépített alakzatok, tükrözés, sorrend, csoportba foglalás, szöveg körbefuttatása.

A munka menete:

1. feladat: Indítsuk el a szövegszerkesztőt. Gépeljük be és formázzuk a következő 3 bekezdést. Az első bekezdésben használjunk iniciálét! A második bekezdést kijelölve állítsunk be kéthasábos formázást a harmadik bekezdés begépelése után. Figyeljük meg és írjuk be a munkafüzetbe, hogy hol és milyen töréspontok jöttek létre.

A rajz eszköztárt bekapcsolva hozzuk létre a képen látható rajzokat. A háromszög elemeit foglaljuk csoportba, készítsünk róla másolatot, majd csökkentsük a másolat méretét!

2. feladat: Gépeljük be és formázzuk a következő bekezdéseket. A ClipArt-ból szúrjunk be egy képet, majd állítsunk be a képen látható elrendezést! (bármilyen másik ClipArt alakzatot is használhatunk). WordArt objektumok beszúrásával készítsük el a bekezdések alatti két alakzatot!

Mentsük a dokumentumot a Dokumentumok mappába <monogram>_text06a.docx néven és zárjuk be.

3. feladat: A következő három képet mentsük le a Dokumentumok mappába: forras06a, forras06b, forras06c. A következő dokumentumot biztonsag_az_interneten mentsük a Dokumentumok mappába <monogram>_text06b.docx néven A lementett három képet szúrjuk be az első oldalra majd állítsunk be a képen látható elrendezést! Az elrendezések megnevezéseit írjuk be a munkafüzetbe!

4. feladat: Küldjön levelet a [...] címre. A levél tárgya [...] legyen, tartalma pedig a teljes nevük. Csatolásként tartalmazza az előbb elmentett dokumentumokat! A munkafüzetbe írjuk be a levél elküldésének pontos idejét!