Táblázatkezelés 1 - Alapok

Téma: A táblázatkezelés alapjai.

Cél: Megismerkedni a táblázatkezelés alapjaival.

Elméleti fogalmak: Cella, sor-, oszlopazonosító, cellacím, munkalap, munkafüzet, cellaegyesítés, cellaformázás (csak igazítás).

A munka menete:

1. feladat: Indítsuk el a táblázatkezelőt, hozzunk létre új üres dokumentumot, majd mentse a munkafüzetet <monogram>_tabl01.xlsx néven! Folyamatosan mentsünk!

2. feladat: Az első munkalapot nevezze át Formázás1-re, a második munkalapot Formázás3-re, a harmadikat Sakk-ra! Szúrjon be egy új munkalapot! Helyezze át ezt a munkalapot a Sakk után!

3. feladat: A Súgó menüpont Mi ez? parancsával kérjen információt a Cellaegyesítés parancsról. A megjelenő szöveget írja be a laboratóriumi munkafüzetbe!

4. feladat: Készítse el a következő táblázatot a Formázás1 munkafüzet adott helyén. Alkalmazzon automatikus kitöltést, cellaegyesítést, függőlegesen középre igazítást, módosítsa az oszlopszélességet és sormagasságot!

5. feladat: Az A2:G2 tartományt másolja át a Formázás2 munkalapra. Formázza meg a képen látható módon.

6. feladat: A Sakk munkalapon formázza meg az A1:I9 tartományt az ábrán látható módon! A zöld és a piros cellákat Ctrl billentyűt lenyomva tartva jelölje ki és egyszerre formázza meg!

7. feladat: A Kör nevű munkalapon írjon képleteket a B2-es és a C2-aes cellába, hogy annak a körnek a kerületét és területét számítsa ki, amelyiknek a sugarát az A2-es cellába írjuk! A kör kerülete: 2*pi*r, területe: pi*r^2 és ahol a pi=3,14. Végezze el az ábrán látható cellaformázásokat is! Ellenőrizze a képletek helyességét a következő számokkal: 1; 5; 100!

8. feladat: Készítse el a következő táblázatot a Órarend munkalapon az adott helyen

9. feladat: Nyissa meg a következő munkafüzetet és a Munka1 munkalap tartalmát másolja a Busz47 nevű munkalapra és formázza a képen látható módon. A képet itt találja.

10. feladat: A Számítások munkalapon hozza létre a következő adatokat és objektumot a képen látható formázásokkal (Egyenletszerkesztő (Beszúrás / Objektum / Microsoft Equation 3.0)
Írjon képletet a J3 cellába ami kiszámítja a kifejezés értékét, ha x-nek, y-nak és z-nek a következő értékeket ad:

A kapott értékeket írja be a munkafüzetbe.

11. feladat: Küldjön levelet a [...] címre. A levél tárgya [...] legyen, tartalma pedig a teljes nevük. Csatolásként (Attachment) tartalmazza a <monogram>_tabl01.xlsx dokumentumot! A munkafüzetbe írja be a levél elküldésének dátumát és idejét!